• Jūsų prekių krepšelis tuščias!

2020 Vatikanas Mikelandželo Pieta 10 eurų moneta!

2020 Vatikanas Mikelandželo Pieta 10 eurų moneta!

  • Peržiūrėtas: 2779
  • Prekės kodas: 211871
  • Florinus ačiū taškai: 1
  • Sandelio likutis: 30
  • Ar turime parduotuvėje: Taip
  • 19.95€
2020 Vatikanas Mikelandželo Pieta 10 eurų moneta!
Nominalas: 10 eurų.
Tiražas: 43 000 vnt.
Monetos kokybė: BU (Briliant uncirculated).
Metalas: Vario lydinys.
Monetos svoris: 15 g.
Skersmuo: 32 mm.
Kalykla: Romos monetų kalykla.
Kilmės šalis: Vatikanas.

Aversas: Monetos averse pavaizduota garsiojo renesanso menininko Mikelandželo 1498 - 1499 metais sukurta "Pieta" (Jėzaus kūnas jo motinos Marijos rankose), kuri yra viena garsiausių Europos meno skulptūrų. Monetos viršuje iškaltas valstybės pavadinimas "Citta Del Vaticano", o apačioje monetos nominalas "10 EURO" ir raidelė "R" kuri yra Romos monetų kalyklos ženklas.
Reversas: Vaizduojamas popiežiaus Pranciškaus herbas vaizduojantis popiežiaus mitrą ir raktus, viršuje iškalti lotyniški žodžiai "FRANCISCUS PP. ANNO DOMINI MMXX", o apačioje "MISERANDO ATQUE ELIGENDO" (liet. išsirinkdamas pažvelgė į jį su gailestinga meile), kuris yra jo Eminencijos devizas.

Apie monetą: Tai yra pirmoji Vatikano varinė moneta iš naujos monetų serijos, kurios tema "Menas ir tikėjimas". Pirmojoje šios serijos monetoje vaizduojama garsiojo renesanso menininiko Michelangelo Buonarrot skulptūra "Pieta" (Jėzaus kūnas ant jo motinos Marijos rankų). Šį meno šedevrą Mikelandželo sukūrė būdamas vos 24-ių metų tarp 1498 ir 1499 metų. Šis kūrinys išgarsino jaunajį menininką, o skulptūra tapo vienu svarbiausių ir žinomiausių Europos meno kūriniu. Ši skulptūra buvo skirta kardinolo Jean de Bilheres laidotuvių paminklui, ši skulptūra yra vienintelis Mikelandželo kadaise pasirašytas meno kurinys.

*FLORINUS UAB turi Lietuvos prabavimo rūmų išduotą licenciją verstis veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais (deimantų žaliava ir investiciniu auksu). Licencijos Nr. D-14-547.

Rašyti atsiliepimą

    Blogas           Geras

Susijusios prekės