• Jūsų prekių krepšelis tuščias!

5 Latai Mergelė (1929-1932) Latvija sidabrinė moneta!
Laikinai neturime

5 Latai Mergelė (1929-1932) Latvija sidabrinė moneta!

  • Peržiūrėtas: 415
  • Prekės kodas: 822153
  • Florinus ačiū taškai: 1
  • Ar turime parduotuvėje: Laikinai neturime
  • 34.95€ / Gramo kaina: 1.84
  • Supirkimo kaina: 17
5 Latai Mergelė (1929-1932) Latvija sidabrinė moneta!
Nominalas: 5 latai
Bendras tiražas: 3 600 000.
Kaldinimo metai: 1929-1932 m.
Metalas: SIDABRAS
Praba: .835
Svoris: 25 g.
Gryno sidabro kiekis: 19.02 g.
Skersmuo: 37 mm.
Kalykla: Karališkoji monetų kalykla
Kilmės šalis: Latvija

Aversas: Averso centre pavaizduota mergelės galva nukreipta į dešinę, ji apsirengusi stilizuotu liaudies kostiumu, užsidėjusi galvos apdangalą, ir supintais plaukais. Aplink iškaldintas užrašas: “LATVIJAS RESPUBLIKA”
Reversas: Reverso viduryje iškaldintas Latvijos heras - valstybės herbo skydo laukas padalytas horizontaliai, o apatinė dalis – vertikaliai. Viršutinėje dalyje vaizduojama tekanti auksinė saulė su trikampiais spinduliais, kurių pamatai nukreipti nuo saulės centro. Apatinėje heraldiškai dešinėje pusėje stovi į heraldinę kairę pasisukęs liūtas (Kuržemė ir Žemgala); apatinėje heraldiškai dešinėje stovi į heraldinę dešinę pasisukęs grifonas su kalaviju dešinėje letenoje (Vidžemė ir Latgala). Virš skydo – 3 penkiakampės žvaigždės, simbolizuojančios Kuržemę, Vidžemę ir Latgalą (taip buvo padalinta Latvijos teritorija cariniais laikais). Skydą laiko liūtas iš kairės ir grifonas iš dešinės. Po skydu – stilizuotas ąžuolo lapų pynimas ir juosta valstybės vėliavos proporcijomis. Apačioje, monetos kaldinimo metai ir nominalas

Apie monetą: Ši moneta buvo kaldinama 1929-1932 metais ir laikoma itin reta moneta.

*Paveikslėlyje pateikiama bendro pobudžio, šio tipo monetos nuotrauka, todėl parduodama moneta gali nežymiai skirtis nuo paveikslėlyje esančios monetos. Kadangi tai yra istorinės, originalios monetos, jos gali turėti įvairių įbrėžimų ir padilimų.

**FLORINUS UAB turi Lietuvos prabavimo rūmų išduotą licenciją verstis veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais (deimantų žaliava ir investiciniu auksu). Licencijos Nr. D-14-547.

Rašyti atsiliepimą

    Blogas           Geras

Susijusios prekės

PIRKDAMI ŠIĄ PREKĘ, ŽMONĖS TAIP PAT PIRKO