• Jūsų prekių krepšelis tuščias!

Investicinis auksas, kodėl verta į jį investuoti?

2016/07/12 0 Komentarai Investicinis auksas ir sidabras,

Auksas cheminis elementas žymimas Au, jis ypatingas tuo, kad visiškai nesąveikauja su jokiais kitais cheminiais junginiais. Auksas amžinasis metalas, kuris visiškai nesioksiduoja, jo neveikia net rūgštys todėl pats metalas visą laiką išlieka švarus ir itin blizgus.

Kodėl verta investuoti į auksą?Nors auksas naudojamas ir pramonėje, tačiau nuo seniausių laikų iki šių dienų pagrindinis jo panaudojimas yra papuošalų gamyboje (juvelyrikoje), taupyme bei investavime. Auksas, kaip investicijų ir pinigų kaupimo bei išsaugojimo priemonė jau naudojamas daugiau kaip 5000 metų! Auksu dengtos net stipriausių pasaulio valstybių valiutos. Auksas pasaulinėje aukso biržoje matuojamas ir kotiruojamas gramais ir Trojos uncijomis (ozais). Aukso kaina nuolatos svyruoja ji dar vadinama „žmogaus baimių barometru“. Kuomet kokiai nors valstybei kyla ekonominės problemos ar pasaulinės krizės aukso kaina staigiai kyla aukštyn, nes žmonės investuoja į auksą, kaip į stabilų ir patikimiausią turto išsaugojimo garantą.

Pagrindiniai du dalykai kodėl investicinis auksas yra itin patrauklus tai - defliacija ir infliacija. Taip yra todėl, nes defliacija (krintančios kainos) ir infliacija (kylančios kainos) yra valiutų simptomai. Kainų didėjimas (infliacija) ir mažėjimas (defliacija) visiškai priklauso nuo pinigų pasiūlos, o auksas turi nepaprastą gebėjimą visiškai išsaugoti savo vertę tiek infliacijos, tiek defliacijos laikais.

Investicinis auksas yra, kaip turto išsaugojimo ir apsidraudimo priemonė. Investicinis auksas yra valiuta, kuri beveik visiškai nepriklauso nuo ekonominių sąlygų. Skirtingai nuo akcijų ar valstybinių obligacijų – investicinis auksas visuomet išlaiko savo vertę. Beveik visos pasaulio valstybės per pastarąjį 100 metų turėjo rimtų ekonominių krizių, kuomet pinigai nuvertėjo. Tie, kas turėjo dalį savo turto investavę į auksą tie išgyveno ir išsaugojo savo kapitalą, kiti pamatė, kad jų investicijos į akcijas ar valstybines obligacijas tapo beverčiai, kartais vos per keletą dienų.

Taigi investicinis auksas yra pagrindinė priemonė turto išsaugojimui ir apsidraudimui nuo jo praradimo ir nuvertėjimo. Geriausią investicinį auksą būtų pirkti per laiką ir taip tam tikrą turto ir santaupų procentą perkelti į jį. Pavyzdžiui reguliariai, kas mėnesį atitinkamai pagal galimybes įsigyti po tam tikro svorio investicinio aukso luitą. Profesionalūs investicinių portfelių sudarinėtojai rekomenduoją apie 25% sukaupto turto laikyti investicinio aukso pavidale. Konservatyvus sprendimas būtų investiciniam auksui skirti 10% kapitalo ar pajamų, nors ekonominio nuosmukio laikotarpyje šis procentas turėtų ir kiek didėti.

Nesijaudinkite dėl aukso pardavimo kuomet to prireiks ar ateis tam laikas. Auksas pripažįstamas ir labiausiai vertinamas investicinis metalas visame pasaulyje, todėl auksas pasižymi dar ir tuo, kad jis yra be galo likvidus, iš esmės jį galima daug lengviau parduoti negu nupirkti!

Apibendrinant, investicinis auksas yra geriausias draudimo polisas nuo ekononimio netikrumo ir nestabilumo. Auksas apsaugo tiek nuo infliacijos, tiek nuo defliacijos. Kiekvienas žmogus, jeigu tik įmanoma, dalį savo turto ar pajamų turi investuoti į auksą, kaip saugiausią ir patikimiausią turto išsaugojimo priemonę.

Parengta pagal Goldprice.org

0 Komentarai

Paskelbti komentarą

Susijusios prekės