• Jūsų prekių krepšelis tuščias!

Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas (Vilniui 690 metų)!

Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas (Vilniui 690 metų)!

  • Peržiūrėtas: 16474
  • Gamintojas: Lietuvos monetų kalykla
  • Prekės kodas: 347524
  • Florinus ačiū taškai: 2
  • Sandelio likutis: 1
  • Ar turime parduotuvėje: Taip
  • 108.95€

Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas (Vilniui 690 metų)!
Tiražas: 999 vnt.
Metalas: Žalvaris.
Skersmuo: 51 mm.
Autorius: Lina Kalinauskaitė.
Kilmės šalis: Lietuva.
Medalis nukaldintas: Lietuvos monetų kalykloje.
Išleistas: 2013 m.
Papildoma informacija: Medalis turi sertifikatą.

Aversas: Medalio averse vaizduojamas Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas, aplink jį užrašas LiETUVOS DIDYSIS KUNIGAIKŠTIS GEDIMINAS ir heraldinis herbas Gediminaičių stulpai.
Reversas: Medalio reverse pavaizduotas Vilniaus peizažas, čia matosi Gedimino pilis, Valdovų rūmai, senamiestis bei Vilniaus dangoraižiai. Medalio viršuje užrašas VILNIUI 690 METŲ, o apačioje Vilniaus miesto herbas.

Supakavimas: Medalis supakuotas itin reprezentatyvioje, ekspozicinėje natūralios odos dėžutėje.

Medalis, skirtas pažymėti Vilniaus 690-ąsias įkūrimo metines. Averse naujai interpretuotas portretas charakterizuoja Gediminą kaip ryžtingą karį bei intelektualų diplomatą. Drąsus modeliavimas yra kartu ir subtilus – atskleidžiantis vidinius kunigaikščio bruožus. Ant šalmo pavaizduotas geležinis vilkas suteikia aversui mitologinių niuansų. Medalis tampa atminties pėdsaku, ne kaip objekto vaizdinys, bet kaip ženklas, tapsme ir koordinacijoje su kitais istoriniais ir dabarties ženklais. Reverse vaizduojama Vilniaus panorama, labai detali ir stilistiškai nepriekaištinga. Šis miesto peizažas, užsimenantis apie pastoviai egzistuojančius urbanistinę potekstę, stimulą ir apribojimus, yra kupinas konkrečių vaizdinių, kurie sieja praeitį ir dabartį. Šis medalis, pilnas mitologinių bei istorinių simbolių suteikia naują gyvenimą Lietuvos didžiąjam kunigaikščiui Gediminui, praturtina Lietuvos medalių lobyną bei istorinę ikonografiją.

Dailėtyrininkė Eglė Dean

Rašyti atsiliepimą

    Blogas           Geras

Susijusios prekės