• Jūsų prekių krepšelis tuščias!

50 Frankų Angelas-Genius (1878-1904) Auksinė moneta Prancūzijos Respublika!
Laikinai neturime

50 Frankų Angelas-Genius (1878-1904) Auksinė moneta Prancūzijos Respublika!

  • Peržiūrėtas: 423
  • Prekės kodas: 982301
  • Florinus ačiū taškai: 1
  • Ar turime parduotuvėje: Laikinai neturime
  • 1,054.01€ / Gramo kaina: 72.62
  • Supirkimo kaina: 702.67
50 Frankų Angelas-Genius (1878-1904) Auksinė moneta Prancūzijos Respublika!
Nominalas: 50 Frankų.
Kaldinimo metai: 1878-1904 m.
Metalas: AUKSAS.
Praba: .900
Gryno aukso kiekis monetoje: 14.515 g.
Monetos svoris: 16.09 g.
Skersmuo: 34 mm.
Kalykla: Paryžiaus monetų kalykla.
Kilmės šalis: Prancūzijos Imperija.

Aversas: Monetos averse pavaizduotas Angelas stovinis ant pjedėstalo, o rankose laikantis Prancūzijos konstituciją ir ją rašantis. Monetos viršuje iškaltas užrašas "REPUBLIQUE FRANCAISE" (liet. Prancūzijos Respublika). Monetos kairėje pavaizduotos teisingumo rankos (lot. fasces lictoriae), o monetos dešinėje pavaizduotas Gaidys, kuris nuo Galijos laikų yra Prancūzijos simbolis reiškiantis prabudimą, budrumą, šaukimo atgimti ir šaukimo kovai šauklį. Monetos apačioje iškaltas monetos graverio vardas "DUPRÉ".
Reversas: Monetos centre iškaltas nominalas "100 FRANCS" bei monetos nukaldinimo metai, visą kompoziciją juosia laurų vainikas, o aplink iškalti žodžiai "LIBERTE EGALITE FRATERNITE" (liet. Laisvė, lygybė, brolybė). Apačioje monetų kalyklos ženklas.
Briauna: Iškaltas užrašas DIEU * PROTEGE * LA * FRANCE *** (liet. Dieve saugok Prancūziją).

Apie monetą: Garsioji Prancūzijos auksinės monetos dar vadinamos "Laimės Angelo moneta", yra tikima, kad šios monetos jo savininkui atneša sėkmę, laimę ir pritraukia turtus. Šios auksinės monetos primena Prancūziją, kaip valstybę vieną iš 19-20 amžiaus pasaulio galybių.

Po Prancūzijos didžiosios revoliucijos 1789 metais nuvertus aristokratišką valdžią reikėjo sukurti naujo dizaino monetą, nes ant prieš tai buvusių monetų daugiausiai buvo vaizduojami Prancūzijos valdovai. Angelo dizaino moneta buvo sukurta garsaus prancūzų graverio Augusto Dupre 1791 metais, remiantis senovės simboliais. Manoma, kad Dupre Angelas yra senas dieviškumo simbolis, kuris kiles iš senovės Romos religijos kurioje buvo manoma, kad kiekvienas žmogus ar kitas kūrinys (gamta, gyvūnai) turi esybę ir sielą, o tai labai atitiko Prancūzijos revoliucijos nuotaikas

Moneta nešanti laimę: Yra tikima, kad ši moneta jo savininkui atneša sėkmę ir laimę. Pasak legendos pats Augustinas Duprė po revoliucijos, siautėjant terorui, buvo nuteistas mirties bausme nukirsdinant jam galvą giljotinoje, tačiau jis kišenėje turėjo šią monetą ir jam pavyko nuo bausmės išsisukti. Šiai auksinei monetai per daugelį metų yra suteikta mistinė aura, o ji pati apipinta sėkmės legendomis, sakoma, kad ji net pakeitė pasaulio istoriją. Legenda pasakoja, kad Prancūzijos Imperatorius Napoleonas Bonapartas visada nešiodavosi "Laimės Angelo" auksinę monetą kišenėje, kol netyčia naktį prieš lemtingajį Vaterlo mūšį jis ją pametė, o Napoleono pralaimėtas mūšis pažymėjo jo žlugimo pradžią.

*Florinus UAB turi Lietuvos prabavimo rūmų išduotą licenciją verstis veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais (deimantų žaliava ir investiciniu auksu). Licencijos Nr. D-14-547.

Rašyti atsiliepimą

    Blogas           Geras

Susijusios prekės

PIRKDAMI ŠIĄ PREKĘ, ŽMONĖS TAIP PAT PIRKO